Akių ligų diagnostika

VisionCare klinikoje atliekami įvairūs akių ligų diagnostikos tyrimai. Tyrimai leidžia nustatyti tikslią akių negalavimo priežastį ir paskirti Jums tinkamiausią gydymą. Svarbu žinoti, kad tyrimus kviečiame atlikti ne tik kilus regos problemoms, bet ir profilaktiškai. Akių ligų profilaktika gali užkirsti kelią įvairioms akių ligoms ar net regos netekimui.

Kaip vyksta akių patikrinimas?

Atliekant akių patikrinimą gydytojas oftalmologas pirmiausia įvertina Jūsų ligos istoriją bei dabartinius nusiskundimus. Tuomet atliekami paskirti tyrimai, įvertinama paciento akių būklė. Tyrimai gali užtrukti valandą ar ilgiau priklausomai nuo paskirtų tyrimų. Po apžiūros pacientą konsultuoja gydytojas, kuris nustato paciento nusiskundimų priežastis bei pritaiko efektyviausius gydymo metodus. Kartais akių sutrikimai gali pasireikšti ir dėl kitų ligų, pavyzdžiui, cukrinio diabeto, skydliaukės ligų, hipertenzijos, padidėjusio cholesterolio kiekio kraujyje ar kt.

Kaip dažnai reikėtų tikrinti akis?

Akių profilaktika kiekvienam žmogui būtina nuo pat kūdikystės. Vaikams rekomenduojama tikrinti akis sulaukus 6 mėnesių, vėliau 3 metų ir tuomet prieš pradedant lankyti mokyklą. Nusiskundimų neturintiems suaugusiems žmonėms profilaktinis akių patikrinimas rekomenduojamas kartą per dvejus metus. Jei nešiojate akinius arba kontaktinius lęšius, vizitus pas akių gydytoją reikėtų planuoti kartą per metus. Ta pati taisyklė galioja vyresniems nei 60 metų žmonėms bei turintiems gretutinių ligų, tokių kaip cukrinis diabetas, hipertenzija, skydliaukės ligos. Jei neturite nusiskundimų, tačiau artimi šeimos nariai turi regos sutrikimų, profilaktinė priežiūra taip pat rekomenduojama kartą per metus.

Kaip tinkamai pasiruošti vizitui?

Kad vizitas būtų kuo sklandesnis, reikia jam tinkamai pasiruošti. Gydytojui oftalmologui svarbu žinoti:

  • Kokius tiksliai regos nusiskundimus turite;
  • Kokius regos sutrikimus ar patologijas turi Jūsų šeimos nariai;
  • Kokius vaistus ar papildus, susijusius su Jūsų negalavimu, vartojate arba vartojote anksčiau;

Taip pat svarbu į vizitą atsivežti savo nešiojamus akinius arba kontaktinių lęšių receptą, kad gydytojas galėtų įvertinti jų tinkamumą arba naujų akinių bei lęšių poreikį. Į vizitą rekomenduojame atsinešti ir saulės akinius, kadangi tyrimo metu į akis lašinami lašai, kurie lemia didesnį akių jautrumą šviesai kelias valandas po tyrimo. Taip pat po tyrimo gali būti sunku sufokusuoti arti esančius daiktus, tai visiškai normalu. Dėl šios priežasties rekomenduojame į tyrimus atvykti su lydinčiu asmeniu, kuris galės pasirūpinti Jūsų saugiu grįžimu namo.

Kokių rezultatų galite tikėtis?

Atlikus akių tyrimus, gydytojas oftalmologas pateiks Jums išsamią akių būklės ataskaitą, paaiškins, kokios yra negalavimų priežastys ir galimi gydymo būdai bei kaip apsisaugoti nuo kitų akių ligų ar dabartinės situacijos pablogėjimo. Jei bus reikalinga, Jums bus paskirti akiniai, kontaktiniai lęšiai arba operacija. Taip pat gali būti pasiūlyta pasidaryti papildomus tyrimus. Gydytojas su Jumis aptars planuojamo gydymo eigą, planuojamus rezultatus bei informuos, kada reikėtų planuoti kitą vizitą.

Pilnas oftalmologinis ištyrimas (naudojama naujausia aparatinė diagnostika, ištyrimas trunka iki 1.5 -2.0 val) + detali konsultacija su gydytoju-oftalmologu40 Eur
Pilnas oftalmologinis ištyrimas dėl glaukomos - (skaitmeninis akiplotis + OCT + gydymo taktikos parinkimas su kvalifikuotu gydytoju-oftalmologu)90 Eur
Pilnas ištyrimas dėl tinklainės geltonosios dėmės būklės - (geltonosios dėmės skaidulų ištyrimas Optine Koherentine Tomografija + gydymo taktikos parinkimas su gydytoju-oftalmologu)70 Eur
Pakartotinis vizitas ir gydytojo-oftalmologo konsultacija - iki 6 mėn.20 Eur
Konsultacija dėl vokų patologijos + oftalmologinis ištyrimas40 Eur
VIP priėmimas (išplėstinė diagnoztika, kai naudojamas ultragarsas, OCT, ragenos toporafija)100 Eur
OCT Tyrimas - Optinė koherentinė tomografija40 Eur
Pakartotinis OCT Tyrimas - Optinė koherentinė tomografija20 Eur
Skaitmenizuotas Akipločio Tyrimas - Kompiuterinė perimetrija30 Eur
Ragenos topografinis žemėlapis20 Eur
Ultragarsinis B ir A scan akies ištyrimas20 Eur
Akinių parinkimas20 Eur
Biometrinis akies struktūrų išmatavimas, IOL optinės galios apskaičiavimas20 Eur
Akispūdžio matavimas (pneumo metodu, Icare tonometru, šciotz tonometru)10 Eur

Registracija vizitui

Viktorija Slavinskytė

Gydytojas oftalmologas

Meniu