Akių vokų operacijos

Tai viena iš populiariausių bei mažiausią riziką turinčių operacijų. Akių vokų operacijos yra atliekamos tiek dėl estetinių, tiek dėl medicininių priežasčių. Bėgant metams akių vokų oda praranda elastingumą, plonėja. Taip susidaro akių vokų užkritimas, kuris ne tik vizualiai netenkina daugelio pacientų, bet neretai sukelia ir didesnių problemų: uždengia dalį matymo lauko, vargina akis, darosi sunku skaityti, vairuoti, atsiranda galvos skausmai.

Visas šias problemas nesunkiai išsprendžia akių vokų operacija, kurios metu yra pašalinamas odos perteklius ir, jei reikalinga, riebalų maišeliai. Prarastas odos elastingumas gali lemti ne tik viršutinių, bet ir apatinių akių vokų suglebimą, kai po akimis susidaro vadinami „maišeliai“.

Operuoti galima tiek viršutinius, tiek apatinius akių vokus.

Prieš operaciją

Pirmiausia paskiriama specialisto konsultacija, kurios metu apžiūrima akių vokų būklė, įvertinami operacijos lūkesčiai, pacientas supažindinamas su galimais rezultatais. Konsultacijos metu gydytojas susipažįsta su kliento sveikatos būkle, turėtomis operacijomis, ligomis, vartojamais vaistais. Tai yra svarbi pasiruošimo operacijai dalis, kuri leidžia tinkamai įvertinti visas galimas rizikas bei tikėtiną operacijos rezultatą. Prieš operaciją rekomenduojama kurį laiką nevartoti vaistų, nerūkyti, nes tai gali turėti įtakos pooperaciniam laikotarpiui ir gijimo procesui.

Kaip atliekama operacija?

Įvertinus paciento būklę bei lūkesčius, gali būti parinkti skirtingi operavimo būdai:

  • Viršutinių akių vokų korekcija, kai pjūvis atliekamas išorinėje voko pusėje — šis metodas taikomas tuomet, kai yra odos perteklius viršutiniuose akių vokuose.
  • Viršutinių akių vokų korekcija, kai pjūvis atliekamas vidinėje voko pusėje — toks būdas pasirenkamas tuomet, kai nėra odos pertekliaus, tačiau reikia pašalinti tik riebalų perteklių.
  • Apatinių akių vokų operacijos metu daromas nedidelis pjūvis apatinės blakstienų linijos kraštelyje ir pašalinami po akimis susidarę „maišeliai“ bei išvaržos.
  • Kombinuota operacija — vienu metu atliekama viršutinių bei apatinių akių vokų operacija.

Kuris metodas bus taikomas, priklauso nuo individualios paciento situacijos, todėl gydytojas konsultacijos metu supažindina su konkrečiam pacientui tinkamiausiu operavimo būdu.

Kad ir kuris metodas būtų parinktas, operacija užtrunka iki vienos valandos. Paprastai operuojama taikant vietinę nejautrą, nebent pacientas pageidauja pilnos nejautros. Iškart po operacijos ant akių dedamas tvarstis su ledu, kad sumažėtų tinimas. Pasibaigus nejautros poveikiui, gali būti jaučiamas tempimas, diskomfortas akių zonoje. Jei pasireiškia skausmas, jis gali būti malšinamas nuskausminamaisiais. Po operacijos pacientas yra išleidžiamas namo tą pačią dieną.

Gijimo procesas

Po akių vokų operacijos tinimas gali išlikti iki savaitės. Po savaitės išimami siūlai. Visas gijimo procesas trunka 3-4 savaites. Per šį laiką išnyksta ir randų žymės. Kad gijimo procesas būtų sklandus, reikia:

  • pasirūpinti, kad gulimoje padėtyje galva būtų kuo aukščiau;
  • bent dvi dienas po operacijos nenaudoti kontaktinių lęšių;
  • po operacijos keletą dienų ant akių dėti šaltus kompresus;
  • du mėnesius po operacijos saugoti akis nuo saulės: tepti apsauginį saulės kremą, nešioti tamsintus akinius.

Nors kiekvieno paciento gijimo procesas yra individualus ir skirtingas, pirmus rezultatus matysite jau iš karto po operacijos: nebebus odos pertekliaus, žvilgsnis atrodys žvalesnis. Po mėnesio matysite galutinį vaizdą be kraujosruvų, patinimo ar randų.

Estetinė ir / ar korekcinė viršutinių vokų operacija (vokų odos suglebimas, raukšlės, randai, odos darinukų vokuose su pertekline oda pašalinimas) (abiejų viršutinių vokų)700 Eur
Akių vokų ptozės (voko nukritimo korekcija) pagal kaktos - raumens taktiką su siūle900 Eur
Rando naikinimo operacija300 Eur
Abiejų apatinių vokų estetinė - korekcinė operacija atliekant kantoplastiką900 Eur
Ektropiono operacija (dėl voko silpnumo, kuris sąlygoja voko atvirtimą nuo akies obuolio) - 1 voko operacija500 Eur
Entropiono korekcinė operacija dėl voko krašto nestabilumo (įvirtimo į akies gleivinės vidų) - 1 akies voko500 Eur
Pakartotinė vokų operacija dėl vokų patologijos ypatybių250 Eur

Registracija vizitui

Viktorija Slavinskytė

Gydytojas oftalmologas

Meniu